Aktuální číslo

V prvních červnových dnech vychází další číslo oblíbeného regionálního sborníku Rodným krajem. A hned je třeba dodat, že díky mimořádné aktivitě autorů jednotlivých příspěvků se mají čtenáři na co těšit. Pozornost tentokrát upřeme na otce Barunky Panklové Johanna. Podrobně se také seznámíme s životem vévodkyně Kateřiny Vilemíny Benigny Zaháňské. Budeme putovat po východočeských starých stezkách, na kterých narazíme i na smírčí kříže, němé svědky dávných událostí. Do podzemí Jestřebích hor sestoupíme na dole Benigna a uhlí budeme hledat spolu s Vincentem Regnerem i v Hronově. Z novějších dějin se budeme moci dočíst o pádu vojenské stíhačky na Krkavčině a připomenuto bude pro Červený Kostelec důležité výročí 70 let od vzniku podniku Elitex. To vše a mnohem více naleznete na stránkách 62. vydání sborníku Rodným krajem.

Podrobnější informace o sborníku, včetně seznamu prodejních míst, jsou k dispozici na webových stránkách www.rodnymkrajem.cz nebo ZDE.

Také toto číslo obsahuje bonus 8 stran navíc – jako poděkování všem, kteří mají rádi čtení o svém regionu a podporují vydávání Rodného kraje.

Vojtěch Kábrt
Redaktor sborníku Rodným krajem