Aktuální číslo

Začátek prosince není jen časem, kdy se těšíme na dárky od Mikuláše a Ježíška, ale také na nadílku, kterou každoročně v tento čas poskytují svým čtenářům autoři vlastivědného sborníku Rodným krajem. Nejinak je tomu letos. V prvních prosincových dnech totiž vychází jeho 61. číslo. Jako vždy je na co se těšit.
Helena Sobková, přední česká badatelka, která se zabývá osudy Boženy Němcové, se rozhodla exklusivně právě na stránkách Rodného kraje publikovat nová zjištění o životě Terezie Panklové, spisovatelčiny matky.
Geolog Jan Vítek představí některé zajímavosti Stolových hor, historik hornictví Pavel Brandejs nás seznámí s osudy Vincenta Regnera a jeho důlní činnosti v Hronově.
V mapování osudů Rusínů v našem kraji pokračuje i v tomto čísle Dagmar Brázdová, nepříliš známého regionálního sochaře Bohumila Čeřovského uvede v širší povědomí Richard Švanda.
Další exkluzivitou je otištění krásných fotografií známého trutnovského fotografa Miloše Šálka na vnitřních stranách obálky, od něhož pochází i obrázek na titulní straně. Sborník tentokrát doslova překypuje zajímavými články.
Zároveň jsme si pro vás, čtenáře Rodného kraje, připravili malý dárek, kterým vám, jak doufáme, alespoň drobně zpříjemníme dlouhé zimní večery, kdy namísto návštěv předvánočních a vánočních koncertů musíme sedět doma – totiž 8 stran čtení navíc.
Sborník Rodným krajem je k dostání na obvyklých prodejních místech, které naleznete na těchto webových stránkách ZDE.
Přejeme příjemné prožití vánočních svátků a pevné zdraví v roce 2021.

Vojtěch Kábrt
Redaktor sborníku Rodným krajem